DOSTĘP DO WSPANIAŁEGO, LUDZKIEGO ŚWIATA

Stosowanie naturalnej regulacji płodności wymaga pewnej postawy psychicznej — altruizmu, dbałości i szacunku dla kobiety. Ci, którzy ją stosują, zgodni są co do tego, że metoda wpływa na ogromną czułość i tkliwość w stosunku do niej . „Jest to znakomita metoda ekologiczna, prosta i dająca pewność. Dzięki niej kobieta poznaje siebie i wie, jak domagać się szacunku dla siebie” (dr Henri Joyeux).
„Wstrzemięźliwość nabiera tu cech podarunku z nas samych dla współmałżonka, a ojcostwo jest rzeczą odpowiedzialną” (José i Celia de Carredano). „Mogliśmy podziwiać cudowny spokój, cuda cierpliwości i miłości, jakich doznaliśmy dzięki tej metodzie” (para lekarzy).
„U nas w pracy doświadczenie to dało nam dostęp do wspaniałego, ludzkiego świata. Ujrzeliśmy parę ludzi żyjącą zgodnie ze swą «prawdą wewnętrzną», poznającą autentyczną seksualność, w której okresy powstrzymywania się od współżycia odgiy- wają rolę dialogu przygotowującego spotkanie. To spotkanie, przeżywane w sposób uroczysty, daje pełnię szczęścia. Oto największe przeżycie małżonków, dające możliwość prawdziwego rozwoju bogatym i biednym na wszystkich kontynentach. Metoda bezpieczna, skuteczna, otwarta na życie, sprzyjająca małżonkom, rodzinie i społeczeństwu” (Patricio Mena, Hiszpania).

Może Ci się również spodoba