Niskie ciśnienie atmosferyczne a nasze samopoczucie
W ostatnim czasie mamy do czynienia z bardzo niskim ciśnieniem atmosferycznym. Spadało nawet poniżej 990 hPa, co już należy uznać za mocno niekorzystne zjawisko. Przypomnijmy, że ciśnienie prawidłowe i wręcz idealne, to 1013,25 hPa.
Czujesz się senny, mimo że spisz w nocy? Może brakuje ci koncentracji i skupienia? Czujesz dziwną pustkę w głowie? Masz parszywy nastrój i zastanawiasz się, dlaczego? Wszystkim tym dolegliwością mogło być winne właśnie niskie ciśnienie atmosferyczne.
Kiedy spada ciśnienie atmosferyczne, automatycznie ma to związek z naszym organizmem i jego samopoczuciem. Jesteśmy jak barometry i nasze ciśnienie krwi również spada. Oczywiście, jedni odczują to lepiej, właściwie bez szwanku, inni będą łapać się za głowy z powodu silnych bólów, migren, poczucia apatii.
Jak walczyć ze zmianami ciśnienia? Wiadomo, że nie ma złotego środka. Na atmosferę nie mamy bezpośredniego i namacalnego wpływu. Złe dni trzeba przetrzymać. Możemy jednak zadbać o nasze niedobory magnezu czy żelaza. Dobry poziom tych pierwiastków w organizmie nie tylko podwyższa naszą odporność, ale także sprawi, że lepiej poradzimy sobie właśnie w kiepską pogodę i apatyczne zimowe dni. Niskie ciśnienie, nie musi oznaczać niskiego samopoczucia, ale najczęściej idzie z nim w parze. Próbujmy się mu przeciwstawiać.