Jak dobrać róż do cery?

Róż to kosmetyk, który nadaje dziewczęcego, świeżego wyglądu zachowując jednocześnie naturalny efekt. Wybór konkretnego odcienia różu zależy przede wszystkim od naszej cery.

Jak dobrać kolor różu?

Jeżeli zastanawiasz się, jak dobrać kolor różu do odcienia skóry, musisz najpierw określić swój typ cery. Dzielimy je na typ chłodny, neutralny oraz ciepły. Najważniejszą zasadą, jaka obowiązuje w wyborze różu jest dopasowanie go właśnie do typu cery. Należy unikać zbyt ciemnych kolorów, stawiać zawsze na te jaśniejsze. Najlepiej wybierać róż najbardziej zbliżony do naturalnego rumieńca. Żeby to sprawdzić, możesz delikatnie uszczypnąć się w policzek – i do powstałego w ten sposób koloru dobierz kosmetyk.

Matowy czy z połyskiem?

Wśród szerokiej gamy produktów na rynku możemy wybierać róże matowe lub błyszczące. Wybór nie jest bez znaczenia, ponieważ podobnie jak kolor – powinien być dopasowany do typu cery. Cery suche lepiej zgrają się z różem w połysku, z brokatem lub perłowymi odcieniami. Z kolei posiadaczki cery tłustej lub mieszanej powinny wybierać róże matowe.

Jak nakładać róż?

Jeśli chodzi o sposoby nakładania różu, to istnieje kilka metod w zależności od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Najlepiej nabierać na pędzel tylko odrobinę produktu, delikatnie stopniując intensywność odcienia. Jeżeli chcesz uzyskać świeży, dziewczęcy rumieniec, nakładaj go na policzki i wybierz odcienie różowe. Jeżeli jednak twoim celem jest konturowanie twarzy, czy też nadanie skórze subtelnej opalenizny – wybierz tony brązowe i delikatnymi, podłużnymi ruchami pędzla nakładaj go na kości policzkowe.

Twarz prawidłowo pomalowana różem nabiera zdrowszego, młodszego i gładszego wyglądu. Nawet w minimalistycznym makijażu spełnia dużą rolę. Aby jednak osiągnąć dobre efekty należy go odpowiednio dobrać – w przeciwnym wypadku zamiast odświeżenia możemy stworzyć efekt postarzenia i zmęczenia. Warto zatem przed zakupem zapoznać się z najważniejszymi zasadami doboru różu do naszej twarzy.